گیتاریست ها حاجی فیروز می شوند

این روزها اگه در تهران بوده باشی حتما چشمتون به ابتکارات عظیم شهرداری تهران افتاده است.آن هم مزین کردن میادین اصلی شهر به نمادهایی در تکریم مراسم سال نو و عید نوروز ! مجسمه هایی که از دور دست حاجی فیروز و یا اقوام ایرانی به نظر می رسند ولی خوب که دقت می کنی می بینی یه جای کار می لنگه !!؟ به نظرت میاد این حاجی فیروزه خیلی خودش رو گرفته و یا ژست ها دور از آداب و رفتار ما ایرانی ها گرفته .....تعجب نکن علت اینه که اینها همون مانکن هایی هستند که برای تبلیغات  لباس ها در دکور بوتیک ها ی تهران می بینی ....با ژست و استخوان بندی صورت و بدنی که دستمایه ای غربی داره.....وقتی می بینی در ورودی پارک ملت یک مانکن سفید پوستی که قاعدتا باید چشم ابی هم بود را سیاهی روی صورتش مالیدن و بعد انگار گیتار برقی رو از دستش گرفتند و دایره زنگی دستش دادند و هنوز ته مایه نعره یه ترانه راک روی صورتش هست می مانی که این فریاد اعتراض بخاطر مضمون ترانه راک بوده و یا اینکه تنبان و شلیته قرمزی که پاش کردند!!!؟

من نمی دونم به کار گرفتن چند آدم با سلیقه با دستمایه تحصیلی گرافیک، دکوراسیون ، معماری و هنر های تجسمی اینقدر بغض داره که مسئولین شهرداری به هیچوجه حاضر نیستند تن به اون بدهند؟

اگه بحث هزینه باشه که فکر نمی کنم هزینه این کار پایین هم بوده باشه ضمن اینکه شاید 10 درصد هزینه ای که اعیاد مذهبی  و 22 بهمن صرف آتش بازی دود می شه و هوا میره را اگه بدهند به یک سری آدم اینکاره و با مدیریت هنری مناسب می شه به یک مبلمان دایم شهری رسید و تهران رو ازاین زشتی همه گیرش تا اندازه ای نجات داد.به امید اون روز

/ 3 نظر / 18 بازدید

afzali2014.persianblog.ir به منم سر بزن

برسام

من واقعاَ از این حاجی فیروز ترسیدم و بهت گفتم ازش عکس نگیر ولی تو به حرف من گوش ندادی!

برسام

این کلمه حق با توست را داری از همون آهنگه می گی که می گه: حق با توست چرا یهو دعوا شد