موسیقی فیلم تایتانیک و یک دنیا سر و.صدای بیهوده

حمله شدید الحن روزنامه جمهوری اسلامی نسبت به دعوت نوازندگان موسیقی فیلم تایتانیک و پاسخ مرکز موسیقی


روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود نوشت:مرکز موسیقی ایران , از نوازندگان یکی از آلوده ترین فیلم های خارجی سالهای اخیر برای نوازندگی در تالار وحدت تهران و شهر اصفهان استفاده می کند! مسئولین مرکز موسیقی باید بخاطر این اهانت و ترویج ابتذال محاکمه شوند.
مرکز موسیقی نیز عصر امروز توضیحاتی را پیرامون این اجرا اعلام داشت

پی نوشت:جالب اینجاست که هم حمله جمهوری اسلامی و هم دفاع مرکز موسیقی هر دو به یک اندازه نابجاست .اصولا موسیقی متن یک فیلم چ ربطی به روابط نامشروع زن شوهر دار با مرد مجرد دارد؟موضوع فیلم امر وقتی موضوع نمایش فیلم نباشد امر جدا و مستقلی از موضوع فیلم است .....کما اینکه از این موسیقی بارها وبارها در صدا وسیما بعنوان موسیقی ضمیمه استفاده شده است ......موسیقی فیلم محمد رسول ا... خارج از مسئله پیغمبر بودن ایشان جایگاه هنری خود را دارد.....مثل این است که بخواهیم در طرف مقابل از استفاده ار موسیقی قرائ قرآن که مثلا در دستگاه شور اجرا می شود بعنوان موزیک متن یک فیلم مستهجن دفاع کنیم  به بهانه اینکه این موسیقی در انتصابش به کلام الهی خصوصیات والای آن را همواره بدنبال دارد ......برای مثال اکثر فیلم های کوچه بازاری قدیمی فیلم فارسی از همان دستگاه موسیقی ایرانی استفاده می کردند که در قرائت قرآن هم استفاده میشود.حالا اگر در جایی می خواهند مدیریت یک مرکز تصمیم گیری موسیقی را زیر سوال ببرند و یا از آن دفا ع کنند دامان هنر موسیقی و آهنگسازان و نوازندگان را آلوده نسازند.......وسلام

روزنامه جمهوری اسلامی :

مرکز موسیقی ایران , از نوازندگان یکی از آلوده ترین فیلم های خارجی سالهای اخیر برای نوازندگی در تالار وحدت تهران و شهر اصفهان استفاده می کند! براساس اظهارات مشاور بین الملل مرکز موسیقی , قرار است از دوم اردیبهشت نوازندگان فیلم « تایتانیک » به مدت سه روز در تهران و اصفهان برنامه اجرا کنند . فیلم تایتانیک که 5 سال قبل به جایزه اسکار دست یافت , آشکارا روابط نامشروع زن شوهردار با مرد بیگانه را ترویج می کند. دعوت از نوازندگان این فیلم مبتذل برای نوازندگی در جمهوری اسلامی ایران , توهین به ملتی است که برای احیا ارزشها انقلاب کرده و فداکاری نموده است . مسئولین مرکز موسیقی باید بخاطر این اهانت و ترویج ابتذال محاکمه شوند.

توضیح روابط عمومی مرکز موسیقی درباره خبر برگزاری کنسرت نوازندگان فیلم تایتانیک در تهران و اصفهان

روابط عمومی مرکز موسیقی درباره مصاحبه مشاور بین‌الملل مرکز موسیقی توضیحاتی را ارایه کرد.
پیرو درج مصاحبه مشاور بین‌الملل مرکز موسیقی مبنی بر برگزاری کنسرت نوازندگان فیلم تایتانیک در تهران و اصفهان به اطلاع می‌رساند، مطالب مطرح شده توسط ایشان تکذیب شده و اضافه می‌گردد، مشاور بین‌الملل با توجه به دریافت اطلاعات درخواست اجرای کنسرت مبادرت به طرح مطالب کرده است که بدین‌وسیله اصلاح می‌گردد.
این روابط عمومی می‌افزاید: مرکز موسیقی برای اجرای برنامه‌ی گروه مذکور در تهران و اصفهان، هیچ گونه مجوزی صادر نکرده است.


1383/1/17

 

/ 1 نظر / 101 بازدید
گلاره

خيلی جالبه واقعا!اينو هيچ وقت نرسيدم کامل بخونم!واقعا که روزگار غريبی ست!!!