آنچه در مورد سفر به ترکیه آنتالیا خوب است بدانی

در مدت اقامت تقریبا با یک سری قیافه های تکراری در بخش موزیک زنده ، استخر ، بار و امفی تئاتر و دیسکو مواجه هستید که به قول غربی ها اینترتینر و کارمند هتل می باشند افرادی که با هشیاری از افراد خوش قد و قامت و جوان و پر انرژی انتخاب شده اند و کارت های شناسایی بر گردن آنها شما را متوجه می کند که وظیفه آنها شاد سازی شماست تا بتوانید برای یک هفته این محیط تکراری و بسته هتل را تحمل کنید .... من  را یاد بازی های کامپیوتری می انداختند  که با عبور از یک مرحله شما به افراد محدودی در مرحله بعد بر می خورید!!!! البته اگر به  کسانی که جزو این گروه یاد شده نیستند بگویید Привет حتما جواب می شنوید چون تا دلتان بخواد از کشور روسیه و روسیه زبانان آنجا توریست دارند که به توده های زیبای بی احساسی می مانند!!!

تنها بخش خوب سفر یک تور رافتینگ یابه قول داخلی ها رودخانه خروشان است که تا اندازه ای با محیط طبیعی سر و کار دارند که البته آنها هم به وسیله یک سری شرکت های خصوصی ترتیب داده شده اند و از ابتدا تا انتها قصد دارند با تهیه فیلم و عکس تا آنجا که می توانند از شما ارتزاق کنند ..... واقعا می تونم بگم به هیچ وجه حاضر نیستم برای سفر حداقل این بخش ترکیه را انتخاب کنم خودم را در قامت یک پیرمرد بازنشسته دیدم که قرار است کنار استخر آبجو بخورد و گه گاه برای سفارش درخواست  غذا و نوشابه دست خود را بالا ببرد!!!!!  من منطقه بودروم بیست سال گذشته را بسیار جذاب تر یافتم ...... البته مراکز خرید همیشه برای دلنوازی خانم ها در چند کیلومتری و با سرویس رفت و آمد مهیا هستند ولی سفرهایی هم که به لطف جمهوری اسلامی از مسیر فرودگاه اسپارتا تا آنتالیا حدود سه ساعت طول دارد هیچ جذابیت بصری برایم نداشتند  ..... سرآخر هم باید از محوطه بسیار کوچک فرودگاه اسپارتا گله کنم که اصلا در حد یک فرودگاه بین المللی نیست و مشخص است یک فرودگاه نظامی تغییر کاربری داده شده است که برای درآمد زایی از مسافران ایرانی سر و سامان داده شده است ....  اگر برای سفر مقصد ترکیه را در نظر دارید و خصوصا دست و پای شما با وجود بچه های کوچک بسته نیست مناطق دیگری نظیر فتیه ، بودروم را پیشنهاد می کنم  ، آنتالیا را می توانید برای سنین بالاتر و مواقعی که قصد جابجا شدن و اصلا نای بلند شدن از جایتان را ندارید پیشنهاد می کنم ..... من بعد از بازگشت به سرعت راهی مازندران شدم و می توانم بگویم تمدد اعصاب و استراحتی که در این سفر چند روزه داخلی داشتم به مراتب بیشتر از آنتالیا بود .... البته داشتن جا و امکانات اقامتی در محل استقرار بسیار تعیین کننده خواهند بود و شاید برای داشتن چنین شرایطی در داخل مجبور شوید برابر با همتای ترک آن هزینه کنید ..... در هر صورت این بخشی است که اقتصاد به شدت توریستی ترکیه روی ان مانور می دهد و برای چند اختلاف و آزادی کوچک بهره مالی بسیاری از نداشتن روادید سفر خود با ایران می برد ..... امیدوارم در سال های آینده و پس از پایان تحریم ها بتوانیم راه درستی برای جلب توریست داخلی داشته باشیم و سطح سرویس به مسافران داخلی را به صورتی ارتقا دهیم که مسافر ایرانی برای استراحت خود و استفاده از زیبایی های بسیار متنوع ایران  راحتی کامل داشته باشد و بتواند با قیمت مناسب داخل مملکت بسیار زیبای خودمان را بگردد و پول به زحمت در اورده شده را نثار پای کشور دیگر نکند ..............

پی نوشت ، چند مورد کوچک توصیه برای سفر ، حتما برای اتفاقات و حوادث سفر خود را بیمه کنید و پول اضافه برای هزینه های پیش بینی نشده این گونه اتفاقات همراه داشته باشید چون هزینه درمان و دارو در ترکیه بسیار گران است و بیمه های طرف قرارداد بعد از آوردن اسناد هزینه در ایران به شما پول پرداخت می کنند.

خدمات اتاق های هتل و پرسنل ترک آن فرسنگ ها با مشابه اروپایی و حتی اماراتی خود فاصله دارند و برای خیلی چیز های پیش پا افتاد ه نظیر نظافت روزانه باید به آنها گوشزد نمایید

تورهای بیرون شهر از لحاظ سطح اقتصادی اداره کننده های آن با یک نوع بی کلاسی مواجه هستند که باعث می شود برای ارایه خدمات به شما به چانه زنی هایی که با بقالی های سر کوچه تان گرفتار هستید متوسل شوید .

در مدتی که در طول ماه رمضان در ترکیه بودم با اینکه یک کشور اسلامی است به هیچ وجه با مزاحمتی  از محل تهیه غذا و محدودیت های آن مواجه نشدم که مثال زدنی است برای مومنین داخل کشور که برای طی کردن یک ماه که قصد قرب به خدا دارند جهان و شهر و طعام را بر بقیه که علاقه ای به رفتن به بهشت اجباری ندارند جهنم می کنند .

یک تور لیدر خانم در ترکیه داشتیم که در حادثه ای که برای پسرم اتفاق افتاد و به خیر گذشت  خیلی به من کمک کرد و نام ایشان اولدوز بود و اینجا از ایشون خیلی تشکر می کنم . (تور ان بی ان )

راستی یک توصیه به خانم های ایرانی که در ترکیه راحت تر از چشم بادامی ها خواستگاه و اصالتشان مشخص بود .....لطفا از آرایش بیش از اندازه خودداری کنید .....متاسفانه به واسطه سریال های بی فرهنگ و بی محتوای ترکیه ای و شاید بخشی هم ناشی از محدودیت های ناشی از حجاب داخل کشور خانم های ایرانی به مانند هنرپیشه های سریال های ترکی آرایش می کنند ..... شما تقریبا از فاصله بیست متری می توانید پروتز ، تاتو ، آرایش خلیجی ، جراحی بینی ، آرایش تند ، لباس های نامناسب با محل استراحت و ریلکس (مثل لباس های شب ) ، یک خانم ایرانی را تشخیص دهید که با مشاهده خانم های روسی این آرایش ها شدت و حدت بیشتری می یابند ..... و چیزی که بیش از همه برای ما ایرانی ها نگران کننده است اینکه هر چه تمرکز روی آرایش صورت بیشتر شده متاسفانه رسیدگی به سلامت فیزیک جسم و تناسب اندام مورد بی مهری واقع شده است . خوشا به سرمایه گذاران لوازم آرایشی در ایران .دو سه روزی هم یک سمینار مربوط به هنری زادوری در هتل برقرار بود که گل را به سبزه نیز آراسته کرده بود و لابی هتل پر شد از خانم ها ی جویای نام در صنعت آرایشگری  و صرف هزینه برای این کار اهمیت این صنعت را در داخل ایران بیش از پیش برای همه روشن می کند !!!

در مورد اطلاع مردم ترکیه به زبان انگلیسی اصلا اشتباه نکنید ندرتا کسی متوجه انگلیسی شما خواهد شد .... حتی من با پزشک برخورد داشتم که به زبان انگلیسی تسلطی نداشت و باعث سرافرازی جامعه پزشکی ماست ....حتی شما در بین مردم عادی ایران  سطح سواد انگلیسی بالاتری داریم .

/ 0 نظر / 325 بازدید