اخبار موسيقی ۵ مرداد ۸۳

 ايسنا، سيد مهدي فاطمي مدير روابط عمومي گروه توليدكنندگان موسيقي حرفه‌اي پاپ در اين خصوص گفت: قرار بود آلبوم غريبه از ابتداي تير ماه امسال انتشار يافته و در دسترس علاقمندان قرار گيرد حتي تعدادي نيز تكثير و به صورت وكيوم شده با شماره مجوز و اينسرت آماده شد اما به يكباره بعضي عوامل كه متاسفانه بيش از سه سال مانع از نشر اين آلبوم بوده‌اند بار ديگر سنگ‌اندازي كرده و روند انتشار را متوقف كردند.
وي افزود: متاسفانه ديگر به برگه‌هاي صادر شده به عنوان مجوز نيز نمي‌توان چندان دلخوش كرد چرا كه ضمانت اجرايي لازم را ندارند و با تغيير مسئولان اين برگ‌ها نيز از اعتبار ساقط مي‌شود.به گزارش ايسنا،فاطمي با انتقاد از رويه تاخيري مجريان مميزي وزارت ارشاد از ايشان خواست تكليف آلبوم غريبه را روشن كنند.
گفتني است آلبوم غريبه كاري از گروه توليدكنندگان موسيقي حرفه‌اي پاپ ايران به آهنگسازي و تنظيم بهروز صفاريان و خوانندگي فريدون آسارايي است. فريدون از خوانندگاني است كه آلبوم “اولين سلام“ مطرح‌ترين كار او در خارج از كشور بوده است. شايد سابقه فعاليت هنري فريدون آسارايي در آن سوي مرزها در تاخير بوجود آمده در انتشار آلبوم غريبه نقش داشته باشد؟!


1383/5/4
----------------------------------------------------------------------------------------
پژمان حدادي آهنگساز و دانشجوي دكتراي اتنوموزيكولوژي از دانشگاه وين،تاريخ افغانستان از سال 1978 تا 2002 در قالب يك اثر موسيقي ايراني به نام فتوميوزيك به تصوير مي كشيد


ايسنا ، وي افزود: فتوميوزيك را من 2 سال پيش ساخته‌ام كه در اين اثر از ميان 14 هزار عكس، تعدادي عكس‌ها پس از انتخاب تدوين نهايي شده و تاريخ افغانستان را در برهه‌هايي چون اشغال اين كشور توسط شوروي، آزادي افغانستان، حوادث حمله آمريكا، كشته شدن احمدشاه مسعود، به قدرت رسيدن كرزاي و ... را بازگو خواهيم كرد.
وي ادامه داد: قرار شده تا اين اثر را يك اركستر 40 نفره با اركستراسيون مدرن مركب از اركستر زهي، سازهاي ايراني و شرقي، سازهاي مرتبط با جاز روسيه و لايف الكترونيك اجرا شود.
به گفته اين آهنگساز ايراني، رهبري اركستر مزبور را لوريس چكناواريان برعهده خواهد داشت.
حدادي افزود: مدت زمان فتوميوزيك 70 دقيقه بوده و از تم‌هاي افغاني، روسي، ايراني و آمريكايي بهره خواهد برد.
وي تصريح كرد: اين اثر در كل بي‌كلام است اما در برخي جاها ممكن است كلام داشته باشد كه انتخاب اول ما براي خواندن ”داود سرخوش” است.
وي در عين حال با اشاره به سازبندي مدرن فتوميوزيك از سنتور، سي‌تار، قيچك، ني، سه‌تار و گيتار الكترونيك به عنوان مجموعه سازهاي اين اثر نام برد.
پژمان حدادي افزود: فتوميوزيك اثري اجتماعي مركب از تركيب عكس و موسيقي است كه به اعتقاد ما اجراي مدرن آن تا حدي در تغيير ديد جهانيان به افغان‌ها موثر خواهد بود
/ 0 نظر / 18 بازدید