شهرام شکوهی و کنسرت اول او

سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، شامگاه 22 اسفند، مملو از جمعیتی بود که آمده بودند، این‌بار شاهد اجرایی متفاوت در موسیقی پاپ باشند.

شکوهی در نخستین اجرایش خطاب به حاضران گفت: از مسؤولان دفتر موسیقی و ارشاد سپاسگزارم که این فرصت را فراهم کردند تا من بتوانم کنسرت دهم. من امشب به آرزویم رسیدم و خوشحالم که برای شما می‌خوانم.

از ابتدای اجرا مخاطبان به طور مداوم از این خواننده در خواست می‌کردند که قطعه «مدارا» را بخواند و این درخواست باعث شد که شکوهی 3 بار این قطعه را برای حاضران اجرا کند.

او که مدوام از مخاطبانش درخواست می‌کرد که در حین اجرای قطعات او را همراهی کنند، قطعات موسیقی ایرانی را بر پایه گیتار اسپانیش تلفیق کرد و با اجرایی مسلط سعی کرد تا مخاطبانش را راضی نگه دارد.

بخشی از کنسرت به اجرای قطعه «جادوی چشم تو» اختصاص داشت که فضایی متفاوت را به سالن بخشید و با پخش کلیپی از هنرمندان درگذشته همراه شد.

حسین پناهی، ایرج قادری، خسرو شکیبایی، همایون خرم و...از جمله هنرمندانی بودند که در این کلیپ به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

شکوهی درباره این قطعه توضیح داد: وقتی این کار تنظیم می‌شد پدر امیر حسین کاشانیان(نوازنده گیتار) فوت کرد و چند ماه بعد هم پدر من فوت کرد. این قطعه را برای این دو عزیز و هنرمندان درگذشته اجرا کردیم.

او همچنین گفت: از دفتر موسیقی هم سپاسگزارم که اجازه دادند من عشق را امشب با شما تقسیم کنم.

«گل خار»، «مدارا»، «دل دیوونه»، «هوس» و...از جمله قطعاتی بودند که برای حاضران نواخته شد و اجرای کلیپ همراه قطعات از ویژگی‌های نخستین کنسرت شهرام شکوهی بود. 

این خواننده در بخش دیگری از اجرایش گیتار به دست گرفت و قطعه «لیلی و مجنون» را خواند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

حامد هاکان، بهاره رهنما و...از میهمانان ویژه این کنسرت بودند که در بخش‌هایی از مراسم شهرام شکوهی آنها را معرفی کرد.

نقل از :http://www.musiceiran.com

پی نوشت:شهرام شکوهی از جمله اولین خوانندگانی بود که در بدو استقبال او در شبکه نکست پرشین استار توانست شانس اجرا در ایران را داشته باشد و به نظرم نتیجه استراتژی صحیحی بود که وزارت ارشاد اتخاد کرد .کاری که زمان اوهام و شهرام شعرباف انجام نشد و حالا با گذشت 13سال از زمان ظهور پدیده ای به نام اوهام دیگر از اوهام چیزی نمانده بود که به او مجوز اجرا در سالن برج آزادی را دادند (اوهام بدون شاهرخ ایزدخواه و بابک ریاحی پور دیگر اوهام نبود وهم بود)و کارایی خودش را حداقل در جنگ رسانه ای ارشاد از دست داد و انرژی و پتانسیل اولیه شهرام شعرباف هم در این سالها صرف حواشی به حاصل شد.زمان اکنون زمان ارایه مجوز به گروه های رپ همچون یاس هیچکس و.... است تا زمان اعتبارشان نگذشته.....چند سال دیگر اصلا ممکن است رپ ژانر مطرحی برای نوجوانان و جوانان نباشد.        پیام

/ 0 نظر / 35 بازدید